Investujeme do fondů – motivace (díl 1.)

Toto je první díl nového seriálu investujeme do fondů. Všude se dočteme řadu pouček, jak to dělat a proč to dělat. Ale tento náš miniseriál bude trochu jiný. Budeme se snažit omezit dlouhé vysvětlování a teoretizování a naopak si vše ukážeme na reálném příkladu.

Na našem webu naleznete řadu článků a informací o investování, a tak nebudeme ztrácet čas vysvětlováním základních pojmů ani jiných všeobecných daností a budeme se soustředit pouze na praktickou aplikaci těchto dovedností a technik.

Dnešní první díl jsme nazvali motivace. Každý může mít motivaci rozdílnou. Žijeme se světě, kde ti mocní už dávno nectí základní ekonomická pravidla. Pryč jsou doby, kdy peníze uchovávali svou hodnotu, neboť byly navázány na zlatý standard. Politicky motivovaná vměšování do ekonomiky způsobila, že náš svět je významně zadlužen a některé státy dokonce předluženy. Žijeme ve světě, kde nový dluh vytlouká ten starý a zdá se, že řada ekonomik funguje systémem „letadlo“. Státy tisknou peníze a některé tak rychle, že jim nestačí ani zaschnout barva. A to vše má jeden jediný důsledek … inflaci.

Jeden z motivů je tak zcela zřejmý, ochránit své peníze před inflací. Ale řada z nás má určitě i dlouhodobé cíle. Jako zabezpečit se na stáří, protože politici se již řadu let nejsou schopni dohodnout na důchodové reformě. Jiným motivem může být snaha zabezpečit své děti, zajistit jim vzdělání a usnadnit vstup do dospělého života.

Ať už je důvod jakýkoliv pusťme se do práce. Naše praktická ukázka se bude opírat o následující motiv. Narození dítěte. Je to jistě radostná událost a zodpovědný rodič chce svému potomkovi dát kromě rodičovské lásky a řádné výchovy i určitou jistotu a usnadnit mu vstup do dospělého života.

V příštím díle si stanovíme základní parametry naší budoucí investice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *