Investujeme do fondů – startujeme (díl 3.)

Minule jsme si řekli výchozí parametry naší investice do podílových fondů. Máme tedy připraveno cca 150.000 Kč a můžeme začít. Už v prvním díle jsme si řekli, že provedeme reálnou investici vlastních peněžních prostředků. Abyste mohli vše reálně sledovat s námi, tak zde zveřejníme i všechny detailní informace.

Pro investici jsme zvolili podílové fondy společnosti PIONEER Investment a investici jsme provedli prostřednictvím UniCredit Bank, a.s. (nechceme zde dělat těmto subjektům zadarmo reklamu, ale abyste mohli vše sledovat s námi, je to nezbytné). Po delší úvaze jsme se rozhodli nakoupit následující 3 fondy:

EUROPEAN SMALL COMPANIES (25% z celkové investice)

EASTERN EUROPEAN EQUITY (25% z celkové investice)

EMERGING MARKETS (50% z celkové investice)

První fond je nejméně výkonný, ale provádí investice do stabilních společnosti v západní Evropě. Druhý fond se specializuje na dynamicky se rozvíjející společnosti ve střední a východní Evropě a třetí se zaměřuje na rozvojové trhy. Má v portfoliu Brazílii, Čínu, Koreu, Rusko, Mexiko atd. Tento poslední fond realizoval v posledních třech letech růst o cca 30% ročně!

Zcela úmyslně jsme do portfolia nezařadili teritoria jako USA či africké státy. Tak uvidíme, co nám naše portfolio v čase přinese.

Ačkoliv máme celou částku hned k dispozici, rozhodli jsme se po dohodě v investiční společností na postupném investování prostředků. Byly stanoveny měsíční platby ve výši 30 EUR/měsíčně na první dva fondy a 60 EUR/měsíc na třetí zvolený fond. První investice je mimořádná (jednorázová) k 31.8.2007 ve výši 3 měsíčních splátek a následně se spoří pravidelně měsíčně. Zvolili jsme 3-letý investiční kalendář. Na jeho konci by mělo být do fondů vloženo 4.560 EUR (tedy cca 120.000 Kč – bude záležet na výši kurzu v době realizace měsíčních investic).

V příštím díle se podíváme na naše investiční očekávání a ziskový cíl tohoto portfolia.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *